فوری! افزایش سن بازنشستگی کارگران لغو خواهد شد کارگران نگران نباشید.

  0
  358
  افزایش سن بازنشستگی کارگران
  افزایش سن بازنشستگی کارگران

  افزایش سن بازنشستگی کارگران در آستانه لغو شدن قرار گرفته است و به احتمال زیاد در چند روز آینده مجددا بررسی خواهد شد یونیکا به بررسی احتمال لغو قانون افزایش سن بازنشستگی کارگران پرداخته است.

  افزایش سن بازنشستگی کارگران

  اما اصل ماجرای افزایش سن بازنشستگی این است که: رئیس مجلس شورای اسلامی با ارائه توضیحاتی مبنی بر میزان سابقه کار و سن بازنشستگی کارگران گفت: آقایان شاغل ورودی ۱۴۰۳ به بعد برای بازنشسته شدن  باید ۳۵ سال سابقه خدمت و یا ۶۲ سال سن داشته باشند  و بانوان شاغل ورودی همین سال هم  میباید ۳۰ سال سابقه خدمت و یا حدالعقل ۵۵ سال سن  را داشته باشند و این قانون برای شاغلانی که  در حال خدمت هستند  به صورت زمان‌دار بوده که متوسط آن حدود ۲ ماه  بر اساس جدول تعیین شده است.

  عمق فاجعه افزایش سن بازنشستگی کارگران

  عمق فاجعۀ این تصمیم جدید  افزایش سن بازنشستگی می‌دانید کجاست؟

  آنجا که متوسط طول عمر در  کشوری مانند ایران، در زنان، ۷۴٫۶ و در مردان، ۷۲٫۱ سال بیشتر نیست . برای مقایسه بد نیست بدانیم امید به زندگی در کشوری مثل هلند  به ترتیب برای آقایان ۸۰.۱ و برای خانم‌ها ۸۳.۳ سال است.

  یعنی ما به طور متوسط   حدو 10 سال کمتر عمر می‌کنیم و حالا تصمیم گرفته‌اند 12 سال هم بیشتر از پیش  کار کنیم.

  چون شما ریاضیتان  چقدر خوب است!، می‌توانید حساب کنید که مثلاً جوانی که در 18 سالگی وارد دانشگاه شده، اگر لیسانس را در 4 سال و فوق لیسانس را در 2 سال بگیرد و 2 سال هم سربازی برود و بدون فوت وقت، زود تند سریع و انقلابی در 26 سالگی سر کار برود،

  اگر آلودگی هوا نَکُشَدَش، سکته قلبی و مغزی فلجش نکند، به خاطر نیترات و سموم موجود در میوه و گوشت و آب و بقیۀ چیزها سرطان نگیرد، احیاناً، به صورت خودجوش در مترو زمین نخورد و بعد از دو سه ماه کُما، نمیرد، می‌تواند پس از 42 سال کار، در 68 سالگی بازنشسته شده و با افتخار، 4 سال حقوق بازنشستگی مکفی(!) بگیرد و بعد با آرامش بمیرد!

  یا اگر خدای نکرده یللی تللی کند و سه چهار سال سر کار درست و حسابی و بیمه‌دار(!) نرود، بازیگوشی کند و گوش شیطان کور(!) چشم شیطان کر(!) در 30 سالگی وارد بازار کار شود، آن وقت همان روزی که بازنشسته می‌شود می‌میرد! خداوند رحمتش کند، روحش در آرامش.

  بهای سوء مدیریت مدیران را با جانمان می‌پردازیم و هرگز روی آرامش نخواهیم دید.

  برای شادی روح خودتان صلوات بفرستید. کار دیگری از ما بر نمی‌آید.

  افزایش سن بازنشستگی کارگران لغو خواهد شد

   

  طرح افزایش سن بازنشستگی با واکنش تند کارگران و نماینده کارگری کشور مواجه شده است، افزایش سن بازنشستگی کارگران باعث سرخوردگی آنان خواهد شد و بهره‌وری شغلی را در کارخانجات کاهش خواهد داد، کارگران نگران نباشید سن بازنشستگی لغو خواهد شد.

  این واکنش علی خدای نماینده کارگری نسبت به افزایش سن بازنشستگی است، مگر میشود در کارخانه‌های بزرگ فولاد کشور،  پیرمردان بالای ۶۰ سال کار کند و چرخ تولید بچرخد !؟
  کسانی که این قانون را نوشتند یا نمی‌داند ۶۲ سال برای کارگران چه سنی است؟
  یا چشمشان به خودشان رفته که با ۷۰ سال سن هنوز تشنه قدرت و میزهای مدیریت هستند.
  کار کردن سوای حرف زدن است اگر این قانون درست است اول خودتان بفرمایید با ۶۲ سال در کارخانجات فولاد یک روز کار کنید اگر توانستید آن زمان برای کارگران تصمیم بگیرید. مطمئن باشید ما تا آخرین لحظه پیگیری خواهیم کرد تا قانون افزایش سن بازنشستگی کارگران لغو شود.

  تعبیر خواب تلفنی فقط در کانال ایتا

  پاسخ دهید

  لطفا نظر خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید