فال حافظ

فال حافظ آنلاین با تعبیر و تفسیر از دیوان حافظ

فال حافظ آنلاین یونیکا

با تعبیر و تفسیر از دیوان حافظ

فال حافظ یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین فال در بین ما ایرانیان می باشد.

در قدیم وقتی می خواستند فال حافظ بگیرند این کار را یکی از بزرگان به صورت انگشتی و با دست انجام می داد.

انجام فال حافظ کار هر شخصی نبوده و فقط انسان های ویژه ای اقدام به گرفتن فال حافظ می کردند.

گرفتن فال حافظ کار آسانی نیست. برای گرفتن فال حافظ و تعبیر و تفسیر آن یا به عبارت دیگر برای پیشگویی صحیح فال حافظ باید علم و سواد کافی داشت.

همچنین انجام این کار نیاز به داشتن روحیه خاص و نشات گرفته از عرفان دارد.

فال حافظ اغلب برای موارد عاطفی و عشقی انجام می شود و تعبیر و تفسیر و توضیح این فال ها هم اکثرا بر همین مبنا می باشد. فال حافظ بر مبنای عرفان انجام می شود.

فال حافظ آنلاین یونیکا با داشتن بهترین و کاملترین تعبیر و تفسیر فال حافظ درست در بین تمامی فال ها به همراه فایل صوتی به شما در تفسیر فال خود کمک می کند.

فال حافظ یونیکا

برای گرفتن فال حافظ آنلاین هم حتما ابتدا باید نیت کرد.

برای این کار چشم ها را بسته و با تمرکز کامل نیت می کنیم.

سپس با حضور ذهن سوره حمد را بخوانید

میتوانید بعد از نیتتون این را نیز بیان کنید … ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک فالم، تو کاشف هر رازی، قسمت میدم به قرآنی که در سینه داری، قسمت میدهم به شاخه نباتت، که عیان سازی بر من هر چه که پنهان است

لیست قسم های مشهور قبل از گرفتن فال حافظ:

✔️ ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی؛ تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی.

✔️ ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

✔️ حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

✔️ ای خواجه حافظ شیرازی / تو که دانای هر رازی / آینده ما را خوب بنوازی

شما میتوانید از این جملات نیز قبل از گرفتن فال حافظ استفاده نمایید.

 

آنگاه برای گرفتن فال حافظ بر روی کتاب حافظ زیر کلیک کنید

.

فال حافظ

بشر از گذشته تا کنون همواره به دنبال راهی برای پی بردن به آینده است. دانستن آینده و اتفاقاتی که در آینده رخ خواهد داد برای همه انسان‌ها بسیار جذاب و حتی جزئی از سرگرمی‌های مورد علاقه آن‌هاست. از این رو روش‌های مختلفی در آیین و فرهنگ‌های مختلف وجود دارد که در سرزمین ما می‌توان به تفأل یا فال زدن اشاره کرد که در حال حاضر به خاطر اینترنت به  صورت فال حافظ آنلاین درآمده و بسیاری از افراد از آن در لحظات مورد نظر خود استفاده می‌کنند. اگر شما نیز به فال حافظ علاقمند هستید و از فال روزانه حافظ یونیکا برای راهنمایی و الهام گرفتن استفاده می‌کنید با ما همراه باشید تا در خصوص فال حافظ مطالب مفیدی را خدمتتان ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

فال به چه معناست؟

فال در اصطلاح به معنای بخت، طالع و پیشگویی است. این کلمه یک کلمه عربی است و در فارسی ما از فال به شگون داشتن یا نداشتن یاد می‌کنیم. البته این کلمه به قدری با زبان فارسی عجین شده که بسیاری از ما همان کلمه فال زدن را به صورت فال بد زدن یا فال خوب زدن استفاده می‌کنیم. فال زدن زمانی انسان را درگیر می‌کند که به فکر آینده و اتفاقاتی است که هنوز رخ نداده و ذهن ما را مشغول کرده است. اصولا در این هنگام فال زدن یک آرامش خاصی به انسان می‌دهد به خصوص اگر این فال خوب و امید دهنده باشد.

 به همین دلیل همواره تاکید می‌شود که فال نیک بزن و به ذهن خود نتایج خوب را القا کن تا همان اتفاق بیفتد. حتی در احادیث نیز فال نیک زدن توصیه شده است چرا که بر ذهنیت اثر می‌گذارد و انرژی مثبت حاصل از آن می‌تواند در جهان هستی اثر بخش باشد. در ادامه مطلب در خصوص حافظ شیرازی که فال حافظ را از او به یادگار داریم به صورت مختصر صحبت می‌کنیم.

حافظ که بود | چرا فال حافظ می‌گیریم  

حافظ شیرازی یکی از مشهورترین شعرای ایرانی است که در قرن هشتم در شهر شیراز زندگی می‌کرد و اشعار وی طرفداران زیادی دارد. نام کامل وی خواجه شمس الدین محمدبن بهاءالدین محمد حافظ شیرازی است که به دلیل اینکه قرآن را به طور کامل حفظ بود به او حافظ می‌گفتند. اشعار حافظ بیش‌تر عاشقانه، عارفانه و مدحی است و در اکثر اوقات فال روزانه حافظ برای مسائل عاشقانه و آغاز کارها رایج است. اشعار حافظ نه تنها در ایران بلکه در خارج از این مرز و بوم نیز طرفداران زیادی دارد و حتی گوته دانشمند و شاعر بزرگ آلمانی با الهام از افکار حافظ دیوان شرقی خود را تدوین کرده است. 

یکی از دلایل اصلی فال زدن مردم رها شدن از دلهره‌ها و یأس و ناامیدی است که در برهه‌هایی از زندگی گریبان‌گیر افراد است. علت ارادت زیاد مردم به حافظ و اعتقادی که به او دارند نیز بی‌ارتباط به اهل معنویت بودن، حافظ قرآن بودن و دعا‌های شبانگاهی حافظ نیست چرا که همه‌ اینها سبب نظر خداوند به اشعار حافظ شده و سخن او را شیرین و آرامش‌بخش قرار داده است.

در دنیای امروز که دسترسی به اینترنت نیز زیاد است فال روزانه حافظ می‌تواند باعث نشاط و امیدواری افراد شود. شاید بسیاری از افراد از سایت‌های مختلف که برای هر روز فال دارند، از فال امروز حافظ به صورت آنلاین استفاده کنند و صبح خود را با ارادت به حافظ و تفأل زدن به دیوان او آغاز می‌کنند.

چه زمانی فال حافظ بگیریم؟

مردم ایران از گذشته تا به امروز در شب یلدا و آغاز سال نو سنت‌های زیبایی را اجرا می‌کنند که یکی از این سنت‌ها دورهمی‌هایی است که تا به امروز نیز ادامه داشته است. ایرانیان به همراه فامیل در منزل بزرگان خود جمع می‌شوند و با پذیرایی و جویا شدن از حال یک‌دیگر این روزها را سپری می‌کنند. البته بسیاری نیز در آغاز هر فصل اقدام به فال زدن می‌کردن و شروع هر فصل را به فال نیک می‌گرفتند. در حال حاضر فال زدن علاوه بر این ایام در هر روزی ممکن است انجام شود. فال حافظ آنلاین کار را برای بسیاری راحت کرده و بسیاری از فال روزانه حافظ استفاده می‌کنند.  

آداب فال زدن

فال زدن به دیوان حافظ آداب و رسوم خاص خود را دارد و اکثر افراد برای اینکه نتیجه صحیحی بگیرند سعی می‌کنند این آداب را رعایت کنند. این آداب و رسوم از قرار زیر است:

  • نیت کردن: در مرحله اول شما باید نیت کنید. بسیاری برای اینکه این مرحله با خلوص بیشتری همراه باشد ابتدا وضو می‌گیرند تا ارتباط قلبی خوبی برقرار کنند. نیت کردن باید همراه با اعتقاد و باور باشد و برای کاری باشد که نتیجه آن خیلی مشخص نیست یعنی اگر برای انجام کاری یقین دارید و همه جوانب را سنجیده‌اید دیگر لزومی به فال زدن نیست ولی در غیر این صورت برای قوت قلب گرفتن می‌توانید برای موضوع مورد نظر نیت کنید.
  • فاتحه یا صلوات برای شادی روح حافظ: اصولا برای گرفتن فال حافظ آنلاین یا از روی کتاب باید بعد از نیت کردن برای شادی روح حافظ فاتحه بخوانید یا اینکه صلوات بفرستید تا ارتباط قلبی با حافظ داشته باشید و رسم ادب را رعایت کرده باشید.
  • قسم دادن حافظ: شاید در سایت‌هایی که فال امروز حافظ یا فال روزانه حافظ دارند مشاهده کرده باشید که قبل از گرفتن فال حافظ روزانه حافظ را به قسم می‌دهد که هر چه به مصلحت اوست را آشکار کند. این قسم اصولا به خدا و شاخ نبات است. چرا که خدا محور زندگی حافظ است و شاخ نبات نام معشوقه حافظ است که بسیار برای او عزیز بود.
  • فال زدن: در این مرحله که آخرین مرحله فال زدن است. فال توسط خود شخص، بزرگ جمع که قابل قبول همه است یا کودک نابالغی که معصوم و پاک است گرفته می‌شود. کسی که فال می‌گیرد کتاب را در دست چپ می‌گیرد و با انگشت دست راست صفحه‌ای را به صورت تصادفی باز می‌کند و غزلی که صفحه سمت راست هست را می‌خواند. در اکثر مواقع هر کسی می‌تواند چند بیت را از غزل جواب نیت خود بداند و با آن ارتباط بگیرد. ولی اگر پاسخ خود را نیافتید، غزل بعدی که به آن شاهد فال گفته می‌شود می‌تواند جواب شما را در خود داشته باشد. اعتقاد بر این است که پاسخ شما در غزلی که برای شما آمده نهفته است و باید آن را استخراج کنید و اقدام به فال زدن دوباره نکنید.

تفسیر فال حافظ

فال روزانه حافظ
فال روزانه حافظ

اگر از فال حافظ آنلاین استفاده می‌کنید مشاهده خواهید کرد که بعد از نمایش غزل مرتبط به نیت شما، در انتهای غزل، تفسیری از فال را قرار داده است. این تفسیر در کتاب فال حافظ نیز وجود دارد و می‌تواند منظور حافظ را تا حدودی از غزل‌هایش برساند. تفسیر اشعار حافظ در بسیاری از مواقع سخت است و و درک آن نیاز به درک ادبی بالا دارد. اشعار حافظ چند وجهی است و اکثر اوقات تفسیر مشخصی نمی‌توان برای غزل‌ها بیان کرد. شاید دلیل اثر فوق‌العاده‌ای که این اشعار دارند همین باشد که هر کسی با نیت‌های مختلف نیز پاسخ مناسبی از یک غزل دریافت کند.    

کلام آخر

فال حافظ از گذشته تا کنون برای مردم ایران بسیار عزیز و قابل احترام است و بسیاری از مردم بر این باور هستند که فال روزانه حافظ می‌تواند خاطر غم‌دیده آن‌ها را تسکین دهد و به آن‌ها امید و نشاط و توکل به خداوند را در انجام کارها به ارمغان بیاورد.

فال هفتگی شنبه 28 بهمن

فال هفتگی شنبه 28 بهمن

فال هفتگی شنبه 28 بهمن را در یونیکا بخوانید طالع بینی واقعی با پیش‌بینی اتفاقات جذاب هفته که در پیش دارید. فال هفتگی متولدین فروردین

ادامه مطلب »

فرم نظرات