استخاره با قرآن تمسک جستن به پروردگار عالمیان است و طلب خیر از خداوندی که آگاه‌ترین به خوب و بد بندگانش است و خداوند در آیه شریفه «نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرید» می‌فرماید ما از رگ کردن به بندگان نزدیک‌ هستیم. پس در انجام کارها به خدا توکل کنید و با استخاره در اموری که مردد شدید طلب خیر کنید. در ادامه با یونیکا همراه باشید تا به شرح این مقاله بپردازیم.

استخاره با قرآن

دیگر استفاده از قرآن کریم برای استخاره به این صورت است: ابتدا قرآن را برمی‌دارید و این دعا را می‌خوانید:

«اَللّهُمَّ إِنْ كانَ فِی قَضائِكَ وَ قَدَرِكَ، أَنْ تَمُنَّ عَلى اُمَّةِ نَبِیِّكَ، بِظُهُورِ وَلیِّكَ وَ ابْنِ بِنْتِ نَبِیِّكَ، فَعَجِّلْ ذلِكَ وَ سَهِّلْهُ وَ یَسِّرْهُ وَ كَمِّلْهُ، و اَخْرِجْ لِی آیَةً، اَسْتَدِلُّ بِها عَلى أَمر فَأَئْتَمِرَ، أوْ نَهْـى فَأَنْتَهی فِی عافِیَـة»

“خدایا، اگر قضا و اراده‌ات آن است که به امت پیامبرت نعمتی برسانی از طریق ظهور ولی و فرزند پیامبرت، پس این ظهور را تسریع فرما، آسان کن و سهولت ببخش و کاملش کن. برایم نشانه‌ای ارائه ده که با آن بتوانم به انجام یک امر راه یابم یا از آنچه بهره‌مندی بیشتری دارد منع شوم.”

سپس، نیت و حاجت خود را بیان می‌کنید و قرآن را باز می‌کنید. پس از باز کردن قرآن، به هفت صفحه پیش می‌روید و در صفحه هفتم، سطر هفتم (آیه‌ای که نتیجه استخاره در آن آمده است) را پیدا می‌کنید.

آداب استخاره با قرآن

استخاره با قرآن
استخاره با قرآن

استخاره در برخی ادیان و فرهنگ‌ها با آداب و روش‌های خاصی همراه است. در زیر، به برخی از آداب استخاره اشاره می‌کنم:

نیت خالص: قبل از انجام استخاره، باید نیت خالص و راست قلب داشته باشید. باور داشته باشید که خداوند به شما پاسخ خواهند داد.

مکان مناسب: برای انجام استخاره، می‌توانید یک مکان آرام و متمرکز انتخاب کنید. این مکان می‌تواند محل عبادتی، مسجد، محل نماز در خانه، یا هر مکانی باشد که برای شما مقدس است.

طهارت: قبل از شروع استخاره، باید طهارت حسنه (وضو یا غسل) را به عمل آورید. این کار به شما کمک می‌کند تا در وضعیت پاک و آماده انجام استخاره قرار بگیرید.

تلاوت آیات مقدسه: در برخی روش‌ها، قبل از استخاره، تلاوت آیاتی از کتاب مقدس (مثلاً قرآن) برای بخشش، هدایت و راهنمایی الهی انجام می‌شود.

صلوات و دعا: قبل و بعد از استخاره، صلوات و دعاهای خاصی خوانده می‌شود. این صلوات و دعاها ممکن است برای خواسته‌ها، فهم درست نتایج استخاره و رضایت الهی باشد.

استخاره با قرآن: باز کردن تصادفی قرآن مجید

تفسیر نتایج: بعد از انجام استخاره، نتایج به دست آمده را با دقت بررسی کنید. این نتایج ممکن است به صورت نشانه‌ها، رویاها، حس و الهامات یا تفسیر آیاتبیان شود. درک صحیح و تفسیر درست نتایج بسیار مهم است.

 

استخاره برای باز شدن بخت

استخاره آنلاین با قرآن

حکم  استخاره آنلاین  بر اساس فتوای اکثر مراجع عظام بلامانع است به شرطی که یک آیه به صورت تصادفی نمایش داده شود
اکثر مراجع در سایت‌های که منصوب به خوشان است این بخش را لحاظ نمودند.

استخاره تلفنی با قرآن

استخاره تلفنی که بسیار مرسوم است به این گونه است که افراد از اشخاصی که به آن اعتماد دارند و او را شخصی صادق ، باتقوا و مسلط به تفسیر آیات قرآن و آداب استخاره می‌داند، میخواهند که برایشان استخاره تلفنی بگیرید و تفسیر و نتیجه را برای ایشان اعلام کند.

آداب استخاره  تلفنی با قرآن همان است که قبلاً ذکر شده است و آداب و احکام در همه نوع استخاره واقعی یکسان است و تفاوتی وجود ندارد. کسانی که به آداب استخاره و شرایط آن مسلط نیستند میتواند با مراجعه به صفحه استخاره تلفنی رایگان علاوه بر انجام استخاره واقعی آنلاین رایگان از نکات و مشاوره‌های کارشناسان یونیکا بهرمند شوند

استخاره تلفنی رایگان با قرآن

در چه اموری میتوان استخاره گرفت؟

همانطور که ذکر شده، استخاره به معنای طلب کردن خیر از پروردگار است و مشورت با خداست پس در تمام اموری که انسان در نتیجه آن مردد است میتواند استخاره کند

  1. استخاره طلاق
  2. استخاره با قرآن برای بچه‌دار شدن
  3. استخاره شروع کسب و کار 
  4. استخاره ازدواج
  5. استخاره برای باز شدن بخت

انواع استخاره

استخاره انواع مختلفی دارد که هر کدام آداب مخصوص خود را دارند و هیچ کدام بر دیگری افضل نیستند ولیکن استخاره با قرآن بالطبع اینکه کلام خداست و هیچ تغییر و تحریفی در آن وارد نیست معتبرتر می‌باشد
به هر حال اگر قصد استخاره نمودید میتوانید با آداب مخصوص به آن بپردازید
استخاره با قرآن
استخاره با تسبیح
استخاره با رقعه
از مشهور ترین انواع استخاره واقعی هستند

استخاره واقعی چیست؟

استخاره با قرآن
استخاره با قرآن

مفهوم استخاره یعنی طلب خیر از خداوند نمودن و بی پرده روشن است که این عمل منافاتی با احکام شرعی ندارد برای استخاره واقعی دو شرط لازم است:
شرط اول، استخاره کننده باید به خداوند و نتیجه آن اعتقاد و ایمان داشته باشد و با حضور قلب به نیست آن بپردازید
شرط دوم، رعایت آداب استخاره است؛ در استخاره با قرآن حتما باید کسی که استخاره میگیرد به معنا و تفسیر آیات قرآن مسلط باشد و از اضافه گویی بپرهیزید.

چه کسی میتواند استخاره بگیرید؟

ویژگی‌های خاصی برای انجام استخاره با قرآن وجود دارد تا نتیجه صحیح حاصل شود. برای انجام استخاره با قرآن، نیاز است که فرد دارای تقوا باشد و به ویژه با مفاهیم قرآن آشنایی داشته باشد.

اگر فرد از مفاهیم قرآنی نادان باشد و فقط به قرآن توسل کند، امکان دارد که آیات را به درستی تفسیر نکند. به علاوه، پیچیدگی‌های مفاهیم قرآن باعث می‌شود که هر فردی نتواند به طور کامل آن‌ها را درک کند.

بنابراین، یکی از شرایط ضروری برای اجرای استخاره با قرآن این است که فرد با مفاهیم قرآنی و تفسیر آشنا باشد و به عبارتی زبان قرآن را فهم کند.

همچنین، فردی که می‌خواهد با قرآن استخاره کند، باید پاک و مطهر باشد و از هرگونه پلیدی دوری کند. از آداب استخاره با قرآن این است که فرد قبل از آن، وضو داشته باشد.

واجب است توجه داشت که استخاره را در مواردی انجام دهید که با تمام تفکر، اندیشه و حتی مشورت با متخصصان هم به راهنمایی نرسیده‌اید. اما اگر مسئله به وسیله فکر و تأمل قابل حل باشد یا با مشورت با دیگران قابل پاسخ‌گویی باشد، استخاره مناسب نیست و بهتر است از آن خودداری کنید.

همچنین، تکراری کردن استخاره در یک موضوع توصیه نمی‌شود؛ زیرا نتیجه اولیه استخاره معتبر است و تکرارهای بعدی اعتباری ندارند.

آیا باید به جواب استخاره عمل شود؟

قضاوت درباره اینکه آیا باید به جواب استخاره عمل شود یا خیر، بستگی به باورها و معتقدات شخصی شما دارد. استخاره به عنوان یک روش تصمیم‌گیری الهی در برخی ادیان و فرهنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و براساس اعتقادات مذهبی و فرهنگی هر فرد، اهمیت و موثریت آن تعیین می‌شود.

بعضی افراد از استخاره به عنوان یک راه برای گرفتن راهنمایی الهی استفاده می‌کنند و باور دارند که جواب استخاره نشانه و پاسخ الهی است که باید به آن عمل کرد. این افراد تلاش می‌کنند به دقت نشانه‌ها و نتایج استخاره توجه کنند و به آن‌ها رسیدگی کنند.

یک باور غلط درباره استخاره

به عنوان مثال، در برخی موارد، استخاره گیرنده ممکن است به شما پیشنهاد کند برای رسیدن به یک تصمیم خاص، اقدامات خاصی را انجام دهید. در این صورت، باور دارندگان به استخاره ممکن است تلاش کنند این اقدامات را انجام داده و به نتیجه استخاره عمل کنند.

اما این نوع از استخاره  یک روش غیر شرعی و بی‌اثر است و به جواب‌های استخاره  انها نباید اعتماد کرد. زیرا براساس روایات ما معتقد هستیم که که تصمیم‌گیری باید بر اساس منطق، عقل و شرایط فعلی صورت گیرد و در صورت نیاز باید به سمت استخاره رفت و نباید به تحلیل یا تفسیر آیات پرداخت.جواب استخاره فقط باید به بله یا خیر منتهی شود

نتیجه‌گیری

بنابراین، تصمیم نهایی درباره اینکه آیا باید به جواب استخاره عمل شود یا خیر، به شما بستگی دارد و باید با توجه به باورها و ارزش‌های شخصیتان تصمیم بگیرید. استخاره با قرآن بهترین روش مشورت با خداست.

 

 

1 نظر

  1. سلام وقت بخیر خدا قوت .
    زن دایی من تاریخ ۱۶ آذر روز پنجشبه فوت کردن وقرار بود فرداش خاکش من همون شب جمعه خواب دیدم یک زندایی دیگرم داره تو حسینیه فرش پهن میکنه و داره اونجا رو مرتب میکنه من وخواهرم هم رفتیم کمکش کردیم وتوی حسینیه پرچم های رنگی شبز وقرمز زده بودن جوری بود که برای مراسم فاتحه انگاری نبود چون همه چی رنگی بود

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید